Co se dá u nás dělat v zimě

Vítejte v zimní pohádce v Čisté/Černém dole, vesničce ukryté v srdci Krkonoš! Na našem blogu vám rádi představíme nezapomenutelné zimní zážitky a aktivit, které můžete u nás v Krkonoších prožít. Od sjezdovek a běžeckých tras až po úchvatné vyhlídky. V Čisté/Černém dole o blízkém okolí je pro vás připraveno mnoho radovánek, které si můžete užít během zimního pobytu.

Připojte se k nám a objevte, co všechno lze dělat v zimě přímo u nás! 🌨️❄️🏔️

Sáňkování

Černohorská sáňkařská cesta (dříve Zvonková) (8 km)

V Janských lázních najdete 4 km dlouhou sáňkařskou dráhu se 100 letou historií. Start je u horní stanice kabinové lanovky a konec u spodní stanice. V místě najdete i půjčovnu saní a můžete si užít i večerní sáňkování. Nezůstávejte jen u lyží a užijte si sníh i jinak.

Doporučujeme sledovat aktuální informace na stránkách Skireresortu.

Lyžování

Hned u apartmánů se nachází zastávka skibusu.

Skiareál Černý důl (2 km)

V areálu Černý Důl najdete široké sjezdovky, které jsou vhodné hlavně pro rodiny s dětmi. Dvě sedačkové lanovky vás dopraví na vrchol mírných sjezdovek. Součástí resortu je i lyžařská škola SkiResort Live, která má k dispozici dva pojízdné koberce. Samozřejmostí je i půjčovna lyžařského vybavení.

Na sjezdovce najdete i zábavnou trať Funline s klopenými zatáčkami a trať obřího slalomu s časomírou. 

Parkování v areálu je zdarma.

Skiresort Černá hora/Janské lázně (8 km)

V areálu najdete sjezdovky pro lyžaře všech kategorií. Trasy pro začátečníky i pokročilé lyžaře. V blízkosti sjezdovek najdete i dětský LIVE park Formánky, kde jsou k dispozici pojízdné koberce. Na Černé hoře najdete i večerní lyžování.

Skiareál Vrchlabí  (11 km)

Skiareál Vrchlabí je vhodný pro rodiny s dětmi. V areálu najdete půjčovnu i lyžařskou školu. Areál je dobrým výchozím bodem pro běžkaře. Od lanovek je pohodlný přístup na běžecké tratě propojené z běžeckého areálu Vejsplachy ve Vrchlabí s Beneckem a Mísečkami, s délkou až 50km.

Skiareál Herlíkovice (15 km)

Sjezdovky pro všechny kategorie lyžařů. V areálu jsou i běžecké tratě na Benecko nebo Mísečky. Nechybí lyžařská škola, půjčovna a večerní lyžování.

Koupání

» Aquacentrum Janské lázně (8 km)

Menší aquacentrum s termálním rehabilitačním bazénem, saunou a vodními prvky. V letní sezoně je otevřena sluneční terasa. Možnost masáží. 

Nejlepší možností parkování pro návštěvníky aquacentra je centrální parkoviště u lanové dráhy. 

» Tropikana Karpacz PL (52 km)

Krásný akvapark na polské straně Krkonoš, kde najdete:

  • venkovním i kryté bazény,
  • solnou a ledovou jeskyní přístupnou přímo od bazénu,
  • několik saun,
  • relaxační bazény s minerální vodou a aromaterapií,
  • hrací částí pro malé děti,
  • bazén s protiproudem
  • tobogany
  • bazén s vlnobitím

S návštěvou akvaparku doporučujeme navštívit i Miejsce Anomalii Grawitacyjnej (Místo gravitační anomálie), kde můžete můžete na vlastní oči vidět kutálející se věci do kopce 😉👀👻.

» Aquacentrum Vrchlabí (8 km)

Aquacentrum bylo otevřeno ke konci roku 2022. Nabízí plavecký bazén o délce 25 metrů se 4 dráhami a teplotou vody 27,5 °C. Hloubka bazénu je v rozmezí 1,2 - 1,6 m. Součástí je i relaxační bazén s teplotou vody 32 °C a další atrakce. 

» Přírodní koupaliště Vejsplachy

Sportovně rekreační oblast s přírodním koupalištěm se nachází na okraji západní části města Vrchlabí. Nabízí koupání ve volné přírodě v koupališti o výměře 4 ha s travnatou pláží a písečným dnem na západním břehu rybníka.

» Letní koupaliště Trutnov (25 km)

Vyhřívaný plavecký bazén, vyhřívané laguny, tobogán, dětský bazén, dětské hřiště.

» Krytý bazén Trutnov (25 km)

Plavecký bazén, dětský bazén, sauna, solárium, fitness.

» Retropark Lesní plovárna (15 km)

Menší venkovní plovárna s nabídkou různých sportovních aktivit. 

3 položek celkem
Zpět do obchodu