Vrchlabí (zámek a Muzeum Krkonoš)

7 minut autem

Nevynechejte prohlídku krásného Vrchlabí, protože by to byla škoda. 

Samotné historické centrum se zámkem a novým Muzeem Krkonoš vám zabere celý den. Výhodou je, že v muzeu můžete strávit celý den i za nepříznivého počasí.

Ilustrační foto (1)
Zámek ve Vrchlabí je v současné době sídlem městského úřadu a Správy Krkonošského národního parku. Obklopuje ho krásně udržovaný park, který určitě stojí za procházku. Před parkem se nachází dřevěný Betlém v životní velikosti.
 

Rozhodně nesmíte vynechat nově otevřené Muzeum Krkonoš, na které si vyhraďte určitě několik hodin. Součástí jsou i historické expozice v Krkonošském muzeu, tzv. 4 domky na náměstí Míru.

Velkou výhodou je, že platnost vstupenky je 48 hodin. Pokud tedy něco nestihnete dostatečně prohlédnout, máte šanci ještě druhý den :-).

Ilustrační foto (2)
Ilustrační foto (4)

V Muzeu Krkonoš, které se nachází ve vrchlabském klášteře, najdete rozsáhlou expozici rozdělenou na několik částí. Na 2.500 m najdete historii vzniku Krkonoš, seznámíte se flórou a faunou, můžete se spustit do dolu a poznat práci tehdejších horníků. Celým muzeem vás budou provázet interaktivní úkoly, ve kterých můžete sbírat body.

Nezapomeňte se občerstvit v muzejní kavárně.

 
Zpět do obchodu